Kruh přátel hudby Velké Meziříčí 2021/2022

notovyzapis2KRUH PŘÁTEL HUDBY VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2021 - 2022.
Celá koncertní sezóna 2020-2021 se o rok přeložila. Zakoupené abonentky na koncerty zůstávají v platnosti. V případě dfalšího zájmu v prodeji.

Středa 29. 9. 2021 Houslový virtuóz Václav Hudeček, Lukáš Klánský - klavír. Společný koncert houslového virtuóza světového věhlasu a jedné z nejvýraznějších osobností mladé české klavírní generace.

Pondělí 29. 11. 2021 THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku. Ladislav Mariaš - violoncello, Zachar Fedorov - violoncello. Poprockové duo progresivních mladých umělců zahraje na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů. 

Středa 16. 1. 2022 Novoroční koncert s přípitkem starosty Moravské klavírní trio a hosté. Jiří Jahoda - housle, Jana Ryšánková - klavír, Miroslav Zicha - violoncello, operní hosté v jednání. Renomované klavírní trio se svými pěveckými hosty představí tradiční svátečně laděný program zaměřený na slavné árie a dueta z oper a operet světového repertoáru.

Středa 23. 3. 2022 Klavírní recitál Katřiny Potocké. Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je připraven atraktivní klasicko-romantický virtuózní program.

Středa 20. 4. 2022 INTERNATIONAL ENSEMBLE. Daniela Grygarová - housle, Amaliya Abdurashidová - klavír, Adam Grygar - baryton. Ostravské trio se specializuje na krásnou a neprávem opomíjenou hudbu skladatelů, kteří přišli o život z rasových důvodů v koncentračních táborech či která vznikla za dramatických okolností během II. světové války. 

Středa 18. 5. 2022 Tango Quartetto Re Campo. Petr Zámečník - akordeon, Pavlína Zámečníková - flétna, Pavla Jahodová - violoncello, Lukáš Krejčí - perkuse, David Lang a Veronika Dobiášová - tanec, pěvecký host v jednání. Brněnská hudební-taneční formace působící od roku 2006, Soubor se specializuje na argentinské tango. Mimo tanenčních a koncertních standardů zařazuje do repertoáru rovněž méně známé kusy od Astory Piazolly a dalších jihoameričanů v neotřelém aranžmá rytmicky pregnantní a zároveň melancholické hudby na pomezí tanga, jazzových inspirací a improvizace a nechybí ani autorská tvorba vedoucího souboru Petra Zámečníka.

Koncerty začínají v 19 hodin v koncertním sále Jupiter clubu. Prodej abonentek zahájen na program. oddělení Jupiter clubu. Ceny předplatného: zlevněná přenosná abonentka pro 1 osobu 350 Kč (dítě do 15 let, studenti do 26 let), přenosná abonentka pro 1 osobu 590 Kč, přenosná abonentka pro 2 osoby 990 Kč. Více na www.hudbamezirici.cz

Partneři
Nahoru